BESKYDY 
Nejoblíbenější letecká oblast v ČR. Oblast ideální pro základní výuku paraglidingu, pro kondiční i výkonnostní lety. Domácí působiště Beskydské školy létání. 
RANÁ
Holé a příkré svahy lákají nejen přírodovědce a turisty za dalekým rozhledem, ale zejména příznivce všech druhů bezmotorového létání. S nadmořskou výškou 457,2 m nepatří zdaleka mezi velikány, avšak pro plachtařský trénink je svým tvarem, pozicí a porostem takřka ideální. Navíc narozdíl od ostatních hor je od Prahy co by kamenem dohodil.


LIJAK
Vyhlášený termický terén ve Vipavské dolině na západě Slovinska. Místo ideální pro výškové lety v Základních kurzech i pro výuku termického létání. 

MT. GRAPPA
Kultovní místo pro piloty celé Evropy - k dispozici je několik startovišť na různé směry větrů a velké převýšení na termicky velmi aktivním hřebenu na jižní straně Alp. Perfektní jak pro Základní kurzy, tak pro výuku termiky i výkonnostního XC létání.


MEDUNO
Ospalá italská vesnička mezi Udine a Pordenone. Monte Valinis tyčící se nad ním, první zvlnění terénu na sever od údolí Pádu, je optimálně obtékána větrem a nabízí dlouhou, asi 700 metrů vysokou hranu ideální k létání jak úplných začátečníků, tak zkušených borců jdoucích za výkonem.